IBIŠKY JSOU JAK UMĚLECKÉ DÍLO,POKUD SE JIM DOSTANE ODPOVÍDAJÍCÍ PÉČE,ODMĚNÍ NÁS KRÁSNÝMI KVĚTY V MNOHA BARVÁCH PO CELÝ ROK :)

 
 

TEPLOTA :

Ibišky potřebují hodně tepla.Respektujte jejich tropický původ.Ibišek v létě umístěte i ven,ale jestli jsou chladná rána pod 15°C ,ibišek radši dejte domů do tepla. Teploty pod bod mrazu,ibišky zničí.Pod 10°C ibišky zastavují růst a kvetení.Květy jsou pak menší a též se budou deformovat.Po přenesení květin do bytu,počítejte s tím,že ibišku opadá sem tam nějaký ten list.To je zcela normální,květina se aklimatizuje na jiné podmínky.

ZALÉVÁNÍ :

JE ROZDĚLENÉ DO DVOU FÁZÍ,V LÉTĚ ZALÉVÁM HOJNĚ,IBIŠEK NESMÍ STÁT VE VODĚ A V ZIMĚ VELMI MÍRNĚ,PODLE TOHO KDE HO MÁM.KDYŽ JE V CHLADNU DO 10°C,ZALÉVÁM MINIMÁLNĚ,JEN ABY NEUSCHL A V BYTĚ NAD TOPENÍM,ZALÉVÁM JAK V LÉTĚ A TAKÉ HNOJÍM.IBIŠEK PAK I NADÁLE KVETE.
  

HNOJENÍ :

IBIŠKY JSOU ROSTLINY KTERÉ MAJÍ VELIKOU SPOTŘEBU DRASLÍKU,FOSFORU,BEZ DRASLÍKU BUDOU KVĚTY SVĚTLEJŠÍ A BUDOU SE ČASEM ZMENŠOVAT.JELI NEDOSTATEK DRASLÍKU ,ČASEM SE KVETENÍ ZASTAVÍ. VELICE VHODNÝ PŘÍPRAVEK JE -  BioBizz FishMix  NEZASOLUJE KOŘENY A JE PŘÍRODNÍ ,TUDÍŽ VÝBORNÉ NA HNOJENÍ TROPICKÝCH IBIŠKŮ. V PŘÍPADĚ HNOJENÍ KLASICKÝMI HNOJIVY,JE TŘEBA SI PŘEČÍST ŠTÍTEK A HNOJIT MENŠÍM MNOŽSTVÍM NEŽ CO SE V NÁVODU DOPORUČUJE.ASI PO 10TÉM HNOJENÍ JE VHODNÉ IBIŠEK PROLÍT VLAŽNOU VODOU ABY SE SOLI OBSAŽENÉ V PŮDĚ A KOŘENECH VYPLAVILI.TO OVŠEM NEPLATÍ PRO PŘÍRODNÍ HNOJIVA. DO ZEMINY SE TAKY DÁVÁ POMALU ROZPUSTNÉ HNOJIVO - OSMOCOTE  TROPICKÉ IBIŠKY NEMAJÍ RÁDY VYSOKÉ KONCENTRACE FOSFORU!  TŘEBA  -Kapka

DALŠÍ HNOJIVO JE -  Rosteto stimulátor růstu JE OPĚT PŘÍRODNÍ,NEZASOLUJE .

JE TAKY VÝBORNÉ NA POVZBUZENÍ IBIŠKU PO ZIMĚ ABY BRZO OBRAZIL A DOSTAL SE RYCHLE DO KVETOUCÍ KONDICE.TŘEBA 

PŘESAZOVÁNÍ :

NEPOUŽÍVAT MOC VELIKÉ KVĚTINÁČE,STAČÍ JEN O JEDNU VELIKOST.DALŠÍ VĚC,JE VELMI DŮLEŽITÉ ABY TYTO IBIŠKY MĚLI DOBRÉ ODVODNĚNÍ ,PROTO SE DÁVÁ NA DNO  -  Keramzit .MAJÍ RÁDY DOBROU ZEMINU,JÁ DÁVÁM-  PLAGRON Allmix 50l 
JE TO VÝBORNÁ ZEMINA S HOUBOU  TRICHODERMOU.A TAKÉ Perlit NA PROVZDUŠNĚNÍ SUBSTRÁTU.
 

Přesazená květina se nesmí v květináči  umačkávat ! Stačí jen květník sklepat  Kořeny musí dýchat !

ŠKŮDCI :

Ibišky se musí velice často kontrolovat proti hmyzu. Pro specifické škůdce existuje spolehlivé ošetření. 
 Ibišky napadají - mšíce,svilušky ,červci ... vše popsáno  ZDE
 

  

FWT Homepage Translator

Flag Counter
 

 5.DIMENZE 

 

 

Další informace ohledně pěstování těchto ibišků,naleznete zde  

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.