IBIŠKY JSOU JAK UMĚLECKÉ DÍLO .POKUD SE JIM DOSTANE ODPOVÍDAJÍCÍ PÉČE,ODMĚNÍ NÁS KRÁSNÝMI KVĚTY V MNOHA  BARVÁCH PO CELÝ ROK .

TEPLOTA :

Ibišky potřebují hodně tepla.Respektujte jejich tropický původ .Ibišek v létě umístěte i ven ,ale jestli jsou chladná rána pod 15°C ,ibišek radši dejte domů do tepla. Teploty pod bod mrazu ,ibišky zničí. Pod 10°C ibišky zastavují růst a kvetení .Květy jsou pak menší a též  se budou deformovat .

ZALÉVÁNÍ :

JE ROZDĚLENÉ DO DVOU FÁZÍ,V LÉTĚ ZALÉVÁM HOJNĚ,IBIŠEK NESMÍ STÁT VE VODĚ,A V ZIMĚ VELMI MÍRNĚ ,PODLE TOHO KDE HO MÁM.KDYŽ JE V CHLADNU DO 10°C ,ZALÉVÁM MINIMÁLNĚ ,JEN ABY NEUSCHL A V BYTĚ NAD TOPENÍM, ZALÉVÁM JAK V LÉTĚ A TAKÉ HNOJÍM.IBIŠEK PAK I NADÁLE KVETE.
  

HNOJENÍ :

IBIŠKY JSOU ROSTLINY KTERÉ MAJÍ VELIKOU SPOTŘEBU DRASLÍKU,FOSFORU,BEZ DRASLÍKU BUDOU KVĚTY SVĚTLEJŠÍ A BUDOU SE ČASEM ZMENŠOVAT.JELI NEDOSTATEK DRASLÍKU ,ČASEM SE KVETENÍ ZASTAVÍ. VELICE VHODNÝ PŘÍPRAVEK JE -www.kleckashop.cz/biobizz-fishmix-0-5-l ,NEZASOLUJE KOŘENY A JE PŘÍRODNÍ ,TUDÍŽ VÝBORNÉ NA HNOJENÍ TĚCHTO IBIŠKŮ.

V PŘÍPADĚ HNOJENÍ KLASICKÝMI HNOJIVY,JE TŘEBA SI PŘEČÍST ŠTÍTEK A HNOJIT MENŠÍM MNOŽSTVÍM NEŽ CO SE DOPORUČUJE.ASI PO 10TÉM HNOJENÍ JE VHODNÉ IBIŠEK PROLÍT VLAŽNOU VODOU ABY SE SOLI OBSAŽENÉ V PŮDĚ A KOŘENECH VYPLAVILI.DO ZEMINY SE TAKY DÁVÁ POMALU ROZPUSTNÉ HNOJIVO - OSMOCOTE  -  hnojiva.skolky-novak.cz/8154/substral-osmocote-pro-dum-a-balkon-300-g.html .

DALŠÍ HNOJIVO JE - www.pro-zahrady.cz/specialni-prostredky/111-agro-vitality-komplex-kap-1-l-8594005007888.html ,JE OPĚT PŘÍRODNÍ,NEZASOLUJE .

JE TAKY VÝBORNÉ NA POVZBUZENÍ IBIŠKU PO ZIMĚ ABY BRZO OBRAŠIL A DOSTAL SE RYCHLE DO KVETOUCÍ KONDICE.

PŘESAZOVÁNÍ :

NEPOUŽÍVAT MOC VELIKÉ KVĚTINÁČE,STAČÍ JEN O JEDNU VELIKOST.DALŠÍ VĚC,JE VELMI DŮLEŽITÉ ABY TYTO IBIŠKY MĚLI DOBRÉ ODVODNĚNÍ ,PROTO SE DÁVÁ NA DNO  - www.keramzit.cz/ .MAJÍ RÁDY DOBROU ZEMINU,JÁ DÁVÁM-www.growshop-velkoobchod.cz/plagron-substraty/526-plagron-all-mix-50l.html.JE TO VÝBORNÁ ZEMINA S HOUBOU  TRICHODERMOU.A TAKÉ PERLIT NA PROVZDUŠNĚNÍ SUBSTRÁTU- www.growshop-velkoobchod.cz/plagron-substraty/526-plagron-all-mix-50l.html
 

Přesazená květina se nesmí v květináči  umačkávat ! Stačí jen květník sklepat  Kořeny musí dýchat !

ŠKŮDCI :

Ibišky se musí velice často kontrolovat proti hmyzu. Pro specifické škůdce existuje spolehlivé ošetření. 
VelicevhodnýpřípravekjePREVB2www.kukacka.cz/prev-b2-50-ml?utm_source=heureka&utm_content=prev-b2-50-ml&utm_medium=prc&utm_campaign=prc_campaign.Je to Bio přípravek,je vhodný do bytu.

 

 
 
 
 
 

 

FWT Homepage Translator

Flag Counter
 
 
 
 
 

 5.DIMENZE 

 

 

Další informace ohledně pěstování těchto ibišků,naleznete zde-   www.ibisanda.estranky.cz/

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.